«  Січень 2015  »

Вітаю Вас, Гость · RSS 27.06.2019, 04:29

Головна » 2015 » Січень » 15 » Зимові канікули в Карпатах
Зимові канікули в Карпатах

Олімпійський рух має чудові можливості об’єднувати не тільки континенти, а й осередки національних олімпійських комітетів, а також співпрацювати школам олімпійської освіти.

Співпраця Дніпропетровського та Івано-Франківського відділення НОК України, Кам’янської ЗОШ Нікопольського району Дніпропетровської області (директор Кавалер Ю.В.) та загальноосвітньої школи с. Верхній Ясенів Верховинського району Івано-Франківської області (директор Прокопишин Я.Ф.) дала можливість учням Кам’янської ЗОШ активно провести зимові канікули в Карпатах. Центр гуцульського краю гостинно зустрів обдарованих учнів Кам’янської ЗОШ та їх наставників М.Д Корнєва та О.Г Клименка.

Культурно-освітня програма перебування на гуцульській землі розпочалась з відвідування музеїв Івана Франка, музею першого президента України М.Грушевського та музею Гуцульщини, який є гордістю цього краю.

Розширення спортивного кругозору учнів, знання про зимові види спорту, формування здорового способу життя було основною метою відвідування чудового гірськолижного курорту Буковель.

Так як  перебування делегації Кам’янської ЗОШ співпало з різдвяними святами, господарями був продуманий цілий комплекс заходів. Назавжди запам’ятають школярі колядки, разом з гуцульськими учнями, та відвідування християнських церков, де відбулися яскраві дійства, притаманні цьому чудовому краю.

Спортивний аспект поїздки також мав велике значення. Обидві школи є переможцями обласних фіналів за програмою «Олімпійське лелеченя-2014», тому спортивні змагання мали принциповий характер. В напруженій спортивній боротьбі пройшли змагання з настільного тенісу, волейболу, баскетболу та футболу. У всіх видах змагань перемогу святкували юні спортсмени та вчителі Дніпропетровщини.

Святковий концерт за участю учнів та вчителів Верхньоясенівської ЗОШ та презентація команди Олімпійське лелеченя пройшов в актовому залі під гарні оплески глядачів.

Надовго залишається в пам’яті учнів святкування днів народження Свірської Наталії та Брильова Владислава. 16-річчя Наталії та 15-річчя Владислава святкували в колибі гостинного двору «Горицвіт». Шашлики, чудові торти, карпатський чай та традиційні гуцульські страви: книші з бринзою, банош, риба форель з білими грибами були запропоновані іменинниками та їх гостям.

Щоденно був продуманий активний відпочинок учнів та вчителів. Катання на лижах,спуски з гори на санках та спеціальних тарілках, що були подаровані Національним олімпійським комітетом України за перемогу у Всеукраїнському фіналі 2013 в Артеці. Відвідування місцевого басейну, який вразив своєю практичністю та комфортністю також переповнив враження учнів.

4-х разове харчування в шкільній їдальні було смачне, калорійне та різноманітне.

Напослідок перебування в Верховинському краї пройшов обмін спортивною атрибутикою та подякою за чудовий прийом,та плани на нові проекти та зустрічі.

На зворотній дорозі делегація Кам’янської ЗОШ півдня провела в чудовому місті Львові.

Поїздом Львів-Запоріжжя повернулися учні додому сповнені яскравих вражень, зустрічі з новими друзями, гостинним гуцульським краєм та його людьми.

Щиро полюбивши чудовий край і гірську річку Чорний Черемош, що протікає по території селища Верхній Ясенів, кинули монетки щоб знову побувати в цих неперевершених за красою та людською добротою місцях.

Категорія: Спорт-тайм | Переглядів: 540 | Додав: Sold | Рейтинг: 5.0/6