«  Грудень 2017  »

Вітаю Вас, Гость · RSS 22.01.2018, 04:10

Головна » 2017 » Грудень » 22 » Всеукраїнський тиждень права
Всеукраїнський тиждень права

Протягом останніх років на початку грудня проводиться Всеукраїнський тиждень права на державному рівні. 10 грудня уся світова спільнота відзначає День прав людини, проголошених Загальною Декларацією прав людини, Конвенцією ООН про права дитини.

В Кам’янській загальноосвітній школі цей тиждень був змістовним, насиченим. Розпочався тиждень урочистою лінійкою, присвяченою Всеукраїнському тижню права. Учні-старшокласники та керівник правового центру познайомили з історією захисту прав людини починаючи від періоду Київської Русі. Учні-п’ятикласники виступили з повчальними сценками. Усі присутні переглянули документальне відео «Права та обов’язки дитини», заспівали в караоке «Вчать у школі» (про права та обов’язки). До усіх дітей звернувся директор школи, який наголосив про внутрішкільні права та обов’язки учнів, необхідність їх виконання.

В усіх класах пройшов Всеукраїнський урок «Права дитини» з нагоди проголошення Загальної Декларації прав людини. Підсумки уроків по класах були запропоновані для загального перегляду. Учні молодшої школи представили колажі, малюнки; 5-ті – 7-мі класи виготовляли буклети, стіннівки; старшокласники писали вірші, прозу, казки на правову тематику.

На базі шкільної бібліотеки була організована книжкова виставка, презентація видань з прав людини. Старшокласники знайомили молодших дітей із правовим бюлетенем «Проступок. Хуліганство. Злочин.»

Учні 8-го класу, готуючи наступний випуск шкільного телебачення, провели соціологічне опитування з теми «Діти та молодь про свої права».

Із великим задоволенням учні молодшої школи відповідали на питання, розв’язували проблеми конкурсу «Казкове право» та «Музичне право». Старшокласники, які вивчають право, допомагали у проведенні конкурсу знавців права «Живемо у правовому світі – поважаємо право» для учнів середньої школи. А от самі старшокласники, учні 9 та 10 класів, змагались у правовому КВК «У світі права». Довелось їм пройти конкурс шифрувальників, правову розминку, позмагатись на юридичному аукціоні, побувати слідчими.

Протягом тижня класоводами та класними керівниками по класах проведені години спілкування: «Подорож у країну прав», «Правова абетка», «Право на освіту: право чи обов’язок?», «Маю не лише права, а й обов’язки».

Для батьків на всеобучі запропоновано бесіди на правову тематику, а також консультації шкільного психолога з приводу проблемних ситуацій в сім’ї та їх вирішення.

В рамках Всеукраїнського тижня права до школи завітали працівники соціальних служб. Цікаву та корисну розмову з дітьми провів фахівець із соціальної роботи І категорії Курлук В.В. із Нікопольського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Дітям запропоновані були життєві ситуації, пов’язані із порушенням прав дитини, повчальні та корисні поради як захистити себе та не стати жертвою злочину. Діти переглянули мультфільми на правову тематику. Зі старшокласниками працювали психолог Унчікова Є.М. та соціальний працівник Кравцова-Світлична М.М. мобільної бригади соціально – психологічної допомоги жертвам гендерно – зумовленого та домашнього насилля м. Нікополь та Нікопольського району НБФ «Українська фундація громадського здоров’я» при підтримці Фонду ООН у галузі народонаселення. Учням запропоновані були тести на встановлення рівня насилля, розповідь про види насилля в сім’ї, суспільстві. Проведено практикум про запобігання домашнього насилля. Цікавою виявилася гра – конструювання ситуацій з можливими конфліктами та способами їх вирішення казковими героями. Гра супроводжувалась створенням малюнків-плакатів. Старшокласники одержали буклети «Як захистити себе від насилля», «Міфи про насилля».

8 грудня 2017 року командою Нікопольського МЦ з надання БВПД спільно з фахівцем Нікопольського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, у рамках Всеукраїнського тижня права, проведено зустріч із учнями 6 класу та викладачами Комунального закладу «Кам'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Нікопольської районної ради Дніпропетровської області», під час якої проводилася година інформування щодо ознайомлення учнів зі своїми правами, передбаченими Конституцією України. У ході зустрічі учням продемонстровано соціальний відеоролик на тему: «Ти і поліція», в якому доступно роз'яснені типові ситуації, які можуть виникнути при спілкуванні з представниками поліції. На завершення зустрічі було роздано інформаційні буклети.

Категорія: Шкільні новини | Переглядів: 64 | Додав: Sold | Рейтинг: 5.0/3