«  Червень 2019  »

Вітаю Вас, Гость · RSS 17.08.2019, 15:18

Головна » 2019 » Червень » 10 » Увага! Небезпека на воді!
Увага! Небезпека на воді!

Шановні батьки!

У зв’язку зі смертельними випадками на водних об’єктах Дніпропетровщини з учасниками освітнього процесу: учень школи ( Нікопольський район), студент (місто Кам’янське) звертаємо Вашу увагу на правила поведінки на воді.
   Перед літніми канікулами у закладах загальної середньої освіти Червоногригорівської ОТГ проведені обов’язкові інструктажі з правил поведінки на воді і це-правильно і вкрай необхідно. Але на превеликий жаль кількість загиблих та постраждалих на воді не зменшується.
   Статистика летальних випадків щороку вражає. Більше 50 % нещасних випадків у водоймах припадає на дітей. За даними МНС України найбільше людей тоне через порушення правил купання та плавання у необладнаних та заборонених місцях.
У корабельних аваріях гине менше людей, ніж під час купання!
Вода вимагає до себе належної уваги та обережності.
Відпочиваючи на воді, завжди треба пам’ятати про безпеку. Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив в біду.
Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді. Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки вашого життя та життя ваших дітей, а також отримання задоволення від відпочинку.
Основна причина нещасних випадків на воді – купання у місцях стихійного відпочинку з порушенням правил безпеки. Зокрема, купання в нетверезому стані, заплив на значні відстані, на небезпечні ділянки чи спроба переплисти водойму.
Щоб не потрапити у біду під час відпочинку, закликаємо Вас неухильно дотримуватись правил поведінки на воді!
У першу чергу це стосується батьків: не залишайте дітей поблизу води без нагляду. Спостерігайте за тим, де перебувають і з ким відпочивають ваші діти. Якщо вони не вміють плавати, не дозволяйте їм, заходити у воду глибше ніж по пояс, плавати на надувних матрацах або камерах. Трагічно закінчується і пірнання з плотів, човнів, пристаней та інших плавучих засобів, а також урвищ. Не плавайте наодинці, якщо не впевнені в своїх силах, уникайте водойм зі швидкою течією.
Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є:
• правильний вибір та обладнання місць купання;
• навчання дорослих і дітей плаванню;
• суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах;
• постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ

Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаних для цього місцях.
Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.
Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при швидкості вітру до 10 м/сек, температури води – не нижче + 18° С, повітря – не нижче + 24° С.
Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5 - 2 години.
Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури та води.
У воді варто знаходитись не більше 15 хвилин.
Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочивати у тіні.
Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.
Перед тим, як стрибати у воду, переконайтесь в безпеці дна і достатній глибині водоймища.
Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
Кататися на човні (малому плавзасобі) дозволяється тільки після отримання дозволу та реєстрації у чергового по човновій станції.
Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи у постійному напруженні, не гониться за швидкістю просування на воді, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань.
На воді
КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
• купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей;
• залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени;
• стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього;
• пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів;
• використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин, надувні матраци та інше знаряддя, не передбачене для плавання;
• плавати на плавзасобах на пляжах та інших місцях, які відведені для купання;
• вживати алкогольні напої під час купання;
• забруднювати воду і берег (кидати пляшки, банки, побутове сміття і т.д.), прати білизну і одяг у місцях, відведених для купання;
• підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання;
• допускати у воді грубі ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг;
• подавати хибні сигнали небезпеки;
• заходити глибше, ніж до поясу дітям, які не вміють плавати;
• купання дітей без супроводу дорослих.
І ПАМ’ЯТАЙТЕ ГОЛОВНЕ: НЕХТУВАННЯ БЕЗПЕКОЮ МОЖЕ ПРИЗВЕСТИ ДО ТРАГЕДІЇ!

Відділ освіти, культури, охорони здоров’я та соціальної політики
Червоногригорівської селищної ради

Категорія: Шкільні новини | Переглядів: 32 | Додав: Sold | Рейтинг: 0.0/0