«  Жовтень 2017  »

Вітаю Вас, Гость · RSS 23.11.2017, 05:22

Головна » 2017 » Жовтень » 25 » Тиждень безпеки дитини
Тиждень безпеки дитини

Захист населення від негативного впливу надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру є першочерговим завданням всіх органів державної влади, у тому числі місцевих органів влади та керівників об’єктів господарювання незалежно від форм власності. «Чи потрібна евакуація в наші дні, чи не втратила вона свого значення?» задамо собі таке запитання. Дійсність свідчить про те, що населення все частіше потрапляє в небезпеку внаслідок стихійного лиха, аварій та катастроф у промисловості й на транспорті. Отже, роль цивільного захисту зросла. За останні 30 років у природних та надзвичайних катастрофах загинуло більше 4 мільйонів осіб. Ризиків в Україні щорічно багато. Про це свідчать такі дані: у 2016 році в Україні зареєстровано 147 надзвичайних ситуацій. Внаслідок них загинуло 179 та постраждало 1840 осіб.

В умовах неповного забезпечення захисними спорудами в населених пунктах, що мають об’єкти підвищеної небезпеки, основним способом захисту населення у разі загрози або виникненні надзвичайної ситуації на сьогодні залишається своєчасний і швидкий вивіз або вивід людей з небезпечної зони у безпечні місця, тобто евакуація.

20 жовтня 2017 року у Кам’янській ЗОШ І-ІІІ ступенів Нікопольської районної ради згідно листа першого заступника голови Дніпропетровської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій О.М. Кужмана було проведено тренування з учнями та працівниками школи по удосконаленню практичних навичок з евакуації до протирадіаційного укриття, розміщеного в підвальному приміщенні будівлі школи, яке було переобладнане восени 2015 року. Основною метою тренування стало вдосконалення підготовки колективу школи до дій за умов радіаційної небезпеки, придбання стійких навичок, необхідних для прийняття швидких і чітких рішень.

Тож о 8.30 керівний та командуючий склад школи отримали увідну «Радіаційна небезпека». Швидко зреагувавши та визначивши план першочергових дій, в приміщенні школи  о  9.00 було дано сигнал до евакуації «Увага всім!». Взявши необхідні речі, не спричиняючи паніки та штовханини, вчительський та учнівський колективи, технічний персонал  школи покинули приміщення відповідно до плану евакуації. Для цього у школі передбачено 4 незаблоковані виходи. Вишикувавшись на подвір’ї школи класами, вчителі звітували про кількість присутніх та «врятованих». У ході евакуації старшокласники продемонстрували уміння користуватися індивідуальними засобами протирадіаційного захисту ШБ-1 (пелюсток). Учні ж початкової школи були переведені до місця тимчасової перебування, де їм було роз’яснено правила поводження, розміщення у сховищі, продемонстровано умови перебування евакуйованих осіб.

За ходом тренувань цього дня спостерігали заступник голови Нікопольської райдержадміністрації Зимін Г.Л., старший інспектор з питань взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи райдержадміністрації Студенікін В.Г. У своєму зверненні до дітей вони роз’яснили мету проведеного навчання, причини виникнення небезпеки, особливо для нашої території – зона 30-кілометрової наближеності до аварійно-небезпечних об’єктів, та зауважили, що школа вклалася в нормативний час для даного навчального закладу (2, 74 хв).

Проте хотілося б, щоб такі навчання були лише тренуваннями і не вимагали практичного застосування мирним населенням у буденному житті.

Категорія: Шкільні новини | Переглядів: 54 | Додав: Lina | Рейтинг: 5.0/1