«  Травень 2017  »

Вітаю Вас, Гость · RSS 23.10.2017, 17:09

Головна » 2017 » Травень » 17 » Свято Великої Перемоги
Свято Великої Перемоги

Друга світова війна... Для нас це історія, але для наших дідусів та бабусь — це частина життя, та найчорніша смуга долі, що й досі озивається у серці смутком і болем. Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні. Війна нагадує про себе тисячами обелісків і братських могил, могил невідомому солдату. Вони святиня нашої пам’яті. Тому щороку жителі нашого села збираються біля пам’ятника загиблим воїнам-односельцям, щоб покласти квіти до його підніжжя та уклонитися загиблим пращурам-визволителям за їх подвиг.

9 травня цього року Україна відзначила 72-гу річницю Великої Перемоги. Зранку від Кам’янської школи до пам’ятника загиблим воїнам-односельцям рушила колона. Ходу Пам’яті очолювали учні-старшокласники з Прапором України та п’ятикласники з портретами ветеранів с. Кам’янського, яких, нажаль, вже не має в строю.

Ведучі урочистого мітингу проникливими, хвилюючими словами доносили до присутніх (яких цього року була вражаюча кількість) священні слова пам’яті про героїв, що полягли на фронтах війни та поваги і пошани до ветеранів, які здобували Перемогу в боротьбі з фашизмом.

Придніпровський сільський голова Прокопенко О.А. в своєму виступі відмітив, що стільки б років не відділяло нас від того довгожданого та незабутнього травня 1945 року, але й сьогодні цей день – це хвилюючий символ героїзму і безприкладної мужності народу, що відстояв мир на землі.

Цей дійсно святий день завжди викликає почуття світлої радості, безмежної гордості за наш народ та сьогодні і гіркий сум водночас. Адже на Сході нашої країни палає нова війна, розв’язана людьми, для яких і сьогодні імперські амбіції дорожчі людських життів та страждань. Та наш незламний український народ здобуде перемогу, вистоїть, як і колись вистояв у двобої з фашизмом. Слава, честь та відвага теперішніх захисників України гідні подвигів ветеранів Другої світової. Тож теплі слова, щира подяка та квіти цього дня були призначені захисникам двох поколінь – сивочолим ветеранам Другої світової та посивілим учасникам бойових дій в зоні АТО.

Виступи вокалістів нашої школи та їх музичного керівника Гоги Олега Петровича викликали сльози на очах більшості присутніх. Яскравим та полум’яним був хореографічний супровід учасників танцювальної студії «Вінцента». Молитва матері-України за свій багатостраждальний народ звучала високою нотою у пронизливій тиші. А поминальний обряд на честь загиблих воїнів АТО капітана Олександра Вакуленка, рядового Сергія Іволги та їх побратимів був особливо пронизливим моментом заходу.

Присутні вшанували пам'ять полеглих хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника загиблим воїнам-односельцям.

А завершальним життєдайним акордом заходу стала об’єднана хореографічна композиція «Діти за мир!» трьох різновікових танцювальних груп студії «Вінцента».

Свято минуло, але травень буяє, природа оновляється, вдихаючи життя в усе, що нас оточує й тим самим стверджує, що попереду у людства нова світла смуга. Лише тільки треба зупинитись і зрозуміти уроки минулого.

Категорія: Шкільні новини | Переглядів: 108 | Додав: Lina | Рейтинг: 5.0/2