«  Лютий 2015  »

Вітаю Вас, Гость · RSS 19.08.2019, 20:45

Головна » 2015 » Лютий » 20 » Свято рідної мови та прощання з Масляної
Свято рідної мови та прощання з Масляної

Міжнародний день рідної мови відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено під час ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила в Парижі.
Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

Належної уваги вивченню рідної мови надається і у Кам’янській школі. З метою популяризації досконалого її вивчення серед підростаючого покоління у школі щорічно відбуваються загальношкільні заходи, присвячені Дню української писемності, Дню рідної мови. Не виключенням став і цей рік. Учні 8-10 класів під керівництвом вчителя української мови та літератури Сірякової Тетяни Анатоліївни підготували загальношкільне Свято мови. Зі слів ведучих присутні дізналися про історію його виникнення, різні перешкоди у становленні та розвитку української мови. А майстерна гра шкільних акторів повернула глядачів до витоків української граматики. Згадалися і неперевершені сторінки української класики в словах легендарної Роксолани та Сулеймана, Мавки та Лукаша, що плавно перепліталися із піснями у виконанні шкільних зірочок – Бурцевої А., Топтаєвої Д., Ступак К.

А закінчився захід прощанням з Масляної – святом, яке символізує прощання із зимою і зустріч весни. За церковними традиціями, тиждень Масляної носить назву Сирного або М'ясопусного, що пов’язано зі стравами, які готуються протягом цього тижня.

Відновлюючи традиції, у Кам’янській школі, за ініціативи учнівського самоврядування, відбулося загальношкільне святкування Масляної. Старшокласники намагалися передати колорит свята жартами, піснями, незвичними торгами. Кульмінацією заходу стало спалювання опудала зими. Та і яка ж Масляна без млинців! А їх було досхочу кожному.

На розгляд незалежного журі учнями 5-11 класів було подано страви, що символізують свято Масляної. Отже, кожна з них отримала перемогу в різних номінаціях:

5 клас – «За оригінальність рецептури»;

6 клас – «За збереження духу Масляної»;

7 клас – «За креативність страви»;

8 клас – «За різноманітність страв»;

9 клас – «За збереження народних традицій та щирість української душі»;

10 клас – «За сучасну подачу традиційної страви»;

11 клас – «За вишуканість страви».

Сподіваємося, що і це свято стане традиційним для нашої школи.

Вчитель української мови і літератури Сірякова Тетяна Анатоліївна

ї