«  Грудень 2013  »

Вітаю Вас, Гость · RSS 24.08.2019, 14:27

Головна » 2013 » Грудень » 19 » Переможці конкурсу музеїв та музейних кімнат
Переможці конкурсу музеїв та музейних кімнат
   Швидкоплинність часу, стрімке переосмислення ідей сьогочасного суспільства призводить до своєрідного пригнічення першоджерел розвитку людства, його ціннісного значення для нащадків. Реалізація головної мети національної освіти і виховання учнівської молоді полягає у набутті сучасниками соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу. Адже культура будь-якого історичного періоду завжди одночасно включає спадщину – сукупність зв'язків, відносин, результатів матеріального та духовного досвіду минулих епох та творить її. Саме для реалізації поставлених завдань значного поширення в Україні набирає музейна справа.
   Так у травні 2013 року був оголошений обласний конкурс музеїв та музейних кімнат бойової (трудової) слави загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів, присвячений 70-річчю битви за Дніпро.
   У І етапі змагання зареєструвалися понад 160 музеїв та музейні кімнати. Експозиції створювались спільно учнями та педагогами навчальних закладів. Важливим етапом у підготовці музейних кімнат стала робота пошукових груп. Вони займалися пошуком рідкісних, а подекуди навіть унікальних експонатів часів Другої світової війни. До ІІ обласного етапу потрапили 57 проектів-учасників. Це 42 масштабних музеї та 15 музейних кімнат. Кращі експозиції серед міських та сільських шкіл і училищ обирало експертне журі. До його складу увійшли представники департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації та експерти комп’ютерних технологій. Відбір здійснювався в 5 номінаціях. Зокрема, це: «Кращий музей школи», «Кращий музей професійного училища», «Кращий музей позашкільного навчального закладу», «Краща шкільна кімната-музей» і «Краща кімната-музей на базі професійного училища». Основними критеріями оцінювання стали якість матеріального та технічного оснащення музейних кімнат, наявність та дієвість екскурсійних, пошукових і лекторських груп та рівень можливості використання експозицій у навчальному процесі. Переможцями визначено 21 тривимірну експозицію шкіл та професійних училищ Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Кривого Рогу, а також Синельниківського, Петропавлівського, Нікопольського, Криворізького, Царичанського та Софіївського районів.

Урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу проходила 18 грудня 2013 року у конференц-залі Дніпропетровської обласної адміністрації. Перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Федорович Крупський привітав представників навчальних закладів області з перемогою у конкурсі та подякував вчителям, які досягли значних успіхів у справі патріотичного виховання учнів, а також небайдужій молоді, яка присвятила своє натхнення справі збереження пам’яті про події Великої Вітчизняної війни. «3-D музеї є сучасним та зручним елементом патріотичного виховання молоді Дніпропетровщини. Віртуальні експозиції дали можливість майже 250 тис представників учнівської молоді ознайомитися в електронному форматі з безцінними експонатами події Великої Вітчизняної війни. – зазначив Анатолій Крупський. - За ініціативи губернатора Дніпропетровщини Дмитра Колєснікова у школах та професійних училищах області було створено 162 масштабні 3-D експозиції кімнат бойової та трудової слави. У звичайних музеях працюють екскурсоводи, які можуть розповісти відвідувачам не лише про події, які зображують інсталяції, а й історії окремих експонатів».
   Нікопольський район представляли: керівник історико-краєзнавчої музейної кімнати Кам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кавалер Олена Володимирівна та член музейної ради, шкільна Королева Наук Филоненко Вікторія. На розгляд журі були представлені описові матеріали 6 створених експозицій та 3-
D панорама екскурсійної подорожі музейною кімнатою. За рішенням представницької комісії Кам’янська школа посіла ІІ місце в номінації «Краща музейна кімната (зала) загальноосвітнього навчального закладу» (район).
   Переможці конкурсу отримали гравіртони та
цінні подарунки, серед яких телевізори і багатофункціональні музичні центри, а керівники музеїв та музейних кімнат – грамоти та планшети. Апаратура буде встановлена у музейних кімнатах шкіл та училищ.

Категорія: Шкільні новини | Переглядів: 545 | Додав: Lina | Рейтинг: 5.0/1