«  Січень 2014  »

Вітаю Вас, Гость · RSS 19.08.2019, 21:09

Головна » 2014 » Січень » 30 » Крути. Трагедія та подвиг
Крути. Трагедія та подвиг
   29 січня 1918 року студентський курінь Січових стрільців за 1 км до станції Крути прийняв бій з авангардними частинами червоних загонів. Це були переважно балтійські матроси під командуванням Муравйова.
   Вранці війська червоних щільними колами розпочали наступ.  Ворогів було вдесятеро більше, вони були озброєні в десятки разів краще. Очевидно, більшовики були впевнені, що їм ніхто не перешкоджатиме шлях на Київ, та молоді добровольці зустріли їх вогнем. За першою ворожою атакою накочувалась друга, третя…  . Молоді герої в останньому розпачливому запалі кидалися в атаку на переважаючого ворога, але були нещадно знищені.
   До цієї події у Кам’янській загальноосвітній школі було проведено загальношкільну лінійку «Подвиг українських юнаків у бою під Крутами» (підготували Білик В.М та Бурцева О.І.) Де у виконання учнів 8 класу прозвучали вірші, присвячені цій події. Ведучі розкрили зміст трагедії, а пісня у виконанні Бурцевої Аліни вразила усіх присутніх та стала логічним завершенням заходу.

Для учнів 1-4 класів була проведена лінійка, присвячена пам'яті юнаків-героїв, замордованих під Крутами.
   Волкова Н.І. розповіла про трагічні події під Крутами 29 січня 1918р. Звернула увагу на причини цієї трагічної події, але основну увагу приділила розкриттю мужності, стійкості молодих лицарів, які поклали душу й тіло за незалежність, за волю України, собою заступили ворогам шлях на Київ.
   Розповідь закінчила віршем П.Тичини:
      На Аскольдовій могилі!
      Поховали їх –