«  Травень 2016  »

Вітаю Вас, Гость · RSS 19.08.2019, 20:51

Головна » 2016 » Травень » 5 » Козацькими шляхами Нікопольщини
Козацькими шляхами Нікопольщини

«Ось те гніздо, звідки  розливається воля і козацтво на всю Україну!» - так писав славнозвісний Микола Васильович Гоголь про наш край - Нікопольщину, у своїй повісті «Тарас Бульба». І мав рацію. Нікопольщина була центром Запорозького козацтва, де протягом більше як двісті років знаходились п'ять з восьми Запорозьких Січей: Томаківська, Базавлуцька, Микитинська, Стара Чортомлицька, Покровська (Нова Січ).

Пам'ять про героїчних нащадків не вмерла в душах жителів Нікопольського району. І 28.04.2016 року учні ГПД 1-4 класів Кам`янської школи мали можливість детальніше дізнатися про ту славну сторінку історії Нікопольщини, яка називалася Запорозьке козацтво. І де, як не у Нікопольському краєзнавчому музеї. Діти побували в залі українського козацтва і з захопленням слухали екскурсовода та роздивлялись експонати.

Найбільше вразили наших вихованців макети Запорозької Січі та козацької хати з її побутом. А справжні обладунки козаків, серед яких були і кольчуга, і щит, і нагрудник. Ми були вражені від того, з яким захопленням учні слухали про духовний розвиток козаків. Екскурсовод розповіла про найціннішу святиню ікону-ставротеку XVIII століття, яка була оздоблена сріблом.

Наші вихованці були вдячні за екскурс у минуле і з задоволенням пройшли Козацьким шляхами Нікопольщини.

Категорія: Шкільні новини | Переглядів: 322 | Додав: Sold | Рейтинг: 5.0/1