«  Грудень 2014  »

Вітаю Вас, Гость · RSS 18.02.2019, 14:37

Головна » 2014 » Грудень » 13 » Хоробрі серця Дніпропетровщини
Хоробрі серця Дніпропетровщини

Запалили огні за долиною синього неба

Самольоти гудуть, бо на захід фронти і фронти.

Україно моя, мені в світі нічого не треба,

Тільки б голос твій чути і ніжність твою берегти.

А. Малишко.

Чимало років минуло з того часу, як написав свої рядки Андрій Малишко. Проте невблаганне колесо історії робить новий віток, занурюючи нашу багатостраждальну країну у вир боротьби за власне самоутвердження. І знов вчорашні юнаки і юнки стають до лав армії захищати кордони своєї держави від "братнього" сусіда. І не стало виразних силуетів, бо їх приховує єдина для усіх армійська форма; їхні обличчя замасковані балаклавами. Та й іменують їх тепер усіх однаково, на новий манер, - кіборгами.

Але як би не урівнювала доля визволителів, кожен край, кожне містечко впізнають своїх, знають їх імена.

Нещодавно в стінах Кам'янської школи пройшов героїко-патріотичний захід "Хоробрі серця Дніпропетровщини". До старшокласників на діалог завітали: заступник голови Нікопольської райдержадміністрації Л.О.Веселовська; в.о. начальника відділу освіти РДА М.В.Гулак, методисти відділу освіти Г.Ю.Гребенюк, Я.В.Буберенко, В.М.Туровська, Ю.В.Мартіян; секретар Придніпровської с/р Л.Ф.Щербина; учасники бойових дій в зоні АТО Є.Абросімов та А.Терещенко; чемпіон України з потрійного стрибка С.Чаус; майстер спорту з легкої атлетики В.Щуренко; воїни строкової служби, захисники Кам'янського залізничного мосту та їх військові командири; місцеві волонтери.

Тишу, що охопила зал, пронизали перші акорди - то з вітальним музичним словом від себе і своїх вихованців - учнів 2 класу - звернулася вчитель початкових класів О.В.Дініц та шкільний хор, що приєднався до них. Малюки подарували присутнім захисникам країни квіти та власні малюнки з побажанням миру.

До присутніх з вітальним словом звернулася Л.О.Веселовська, закінчивши свій виступ вже не як посадовець, а як турботлива мати, з проханням до військових повернутися додому живими і здоровими.

А далі пішла розмова. Євген Абросімов (випускник Кам'янської школи 1998 року) та Андрій Терещенко (наш гість з м. Дніпропетровська) ділилися скупими враженнями від бойових дій на сході країни, мабуть, боячись потурбувати дитинство наших старшокласників, що були присутні на заході. Більше згадували шкільні роки та роки професійного навчання, куди хотілося б повернутися.

Погоджуючись із старшими, приєдналися до спілкування і юнаки, на чию, ще зовсім молодечу долю, випала відповідальність: захищати залізничні артерії від можливих провокацій.

Лунали слова вдячності активісту місцевої громади, волонтеру В.І.Лисюку, безпосередня допомога якого підтримує найнеобхіднішим блок-пости на території Придніпровської сільської ради.

Час від часу розмову зупиняли музичні дарунки у виконанні наших вокалістів Д.Топтаєвої, К.Ступак, В.Стовби. А пісня "Мальви", яку подарував усім О.Гога, викликала сльози на очах присутніх.

Стальним акордом прозвучали слова ведучої - вчителя зарубіжної літератури Шумової І.В.: "Промайнуть роки. Та складні події сьогодення будуть жити в людській пам’яті, бо вони вже вкарбовані в нашу історію кров’ю солдат і гіркими сльозами матерів. І нехай покарає Господня сила тих, хто прийшов убивати нас на нашій землі. А поки наші воюють зброєю в боях, фарбами на московських зірках, несуть службу в госпіталях, на блокпостах, у волонтерських загонах до останнього подиху будемо панувати на рідній землі."

ї

Категорія: Шкільні новини | Переглядів: 427 | Додав: Lina | Рейтинг: 5.0/4