«  Листопад 2017  »

Вітаю Вас, Гость · RSS 23.11.2017, 05:22

Головна » 2017 » Листопад » 9 » День української писемності
День української писемності

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника-агіографа, основоположника давньоруської  історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Цього дня у Камянській ЗОШ І-ІІІ ст.. відбулася інтелектуально-лінгвістична гра «Найрозумніший». Виявити свою обізнаність учасники мали у знанні української мови, прислів’їв, українських пісень, фразеологізмів. За право отримати звання боролися кращі учні 7-9 класів. Подолавши три раунди: «Бліц-турнір», «Категорія знань» та «Своя тема», упевнену перемогу святкували Бурмістрова Карина та Цикал Марина (8 кл.)

У ході заходу присутнім був презентований проект учнів 5-8 класів «Шляхами героїв», я вічна шана тим, хто захищає кордони України, не шкодуючи власного життя, оберігаючи мир і спокій своїх родин.

Традиційно цього дня в Україні розпочинається Міжнародний конкурс знавців української мови ім.. Петра Яцика – канадського підприємця українського походження, мецената, відомого своїм вагомим вкладом у фінансування українознавства на Заході та в Україні. Учні 3-11 класів взяли участь у шкільному турі ХVІІІ щорічного конкурсу.

Категорія: Шкільні новини | Переглядів: 81 | Додав: Lina | Рейтинг: 5.0/2