«  Листопад 2019  »

Вітаю Вас, Гость · RSS 22.11.2019, 22:50

Наша історія

2005 – 2006 н.р. – особливий для освітянської громадської нашої області. Він пройшов під гаслом 200–річчя середньої освіти на Дніпропетровщині, оскільки саме два сторіччя тому засновано класичну чоловічу гімназію, яка за сучасними вимірами може дорівнюватися до середнього загальноосвітнього закладу. А в селі Кам`янському щороку 5 жовтня вся громада на чолі з педагогічним колективом відзначає день народження освіти на селі.

В 1955 році гостинно відкрила двері будівля типової семирічної школи. Навчальний заклад приймав перший директор Кравченко М.П. та заступник директора (завуч) Балабаєва Л.П.. У світлій та теплій оселі навчалося 280 учнів (разом з дітьми села Придніпровського), навчалися у дві зміни.

Вклоняються люди села вчителям своїм, які протягом десятиліть сіяли в душі дітей розумне, добре, вічне. Безрукавий І.Я., вчитель історії, директор школи з 1956 по 1972 рік, вимогливий, разом з тим чуйний педагог. Завжди поруч була і його дружина – вчитель математики Безрукава Д.С.. Її уроки – це мистецтво, вона досягла найвищої насолоди в процесі своєї праці, вміла "заразити” дітей своїм інтересом до справи.

Протягом 30 років Л.П. Балабаєва – вчитель російської мови і літератури – була невтомним джерелом тієї сили, яка давала руху всій школі.

Гордістю школи був сад, який щедро радував школярів соковитими плодами яблук, груш, винограду, а господарювала в ньому вчитель біології Нанкова Л.І.. 27 років віддала вона улюбленій справі.

Вчителі початкової ланки Григоренко М.К., Сидоренко Г.Ю., Чуб Х.М., Яковенко В.Г., Аверкова О.І. – гаряче закохані у свою справу. Їх врода і співучість, артистизм і сумлінність у роботі закладали в душах малечі почуття нев`янучої пошани до Вчителя.

Якісна освіта – це перш за все відповідальні педагогічні кадри: Харенко М.І., яка 19 років пропрацювала в школі, з них – 8 директором, вчителем української мови та літератури – до самозречення була віддана школі.; Бутенко Р.Д. (30 років у школі) – в основі діяльності довір`я і чесність у відносинах з дітьми, материнська турбота за їх майбутнє; Титаренко Т.В., Божко Л.І., Субота Л.І., Щербань Н.С. – викладання іноземної мови та літератури, іноземної мови і математики стало їх життям, найскладніші закони математики, мови з їх допомогою ставали зрозумілішими для школярів протягом багатоьх років їхньої сумлінної педагогічної діяльності.

У 1982 році школа була реорганізована у середню. Незмінним директором навчального закладу став мудрий, далекоглядний наставник і порадник для вчителів АверковС.М..

„Вузенька стежка, що до школи йшла, вона широкою дорогою ставала і нас в життя упевнено вела, у світ прекрасний звала...” Вчорашні випускники школи Аверкова О.І., Ребізант Л.М., Щербань Н.С., Зиц С.В., Мойсюк О.І., Волкова Н.І., Лисов О.І., Шевчук Ю.І., Щербина О.В., Чорпіта І.І. – сьогодні продовжують справу ветеранів педагогічної праці по вихованню і розвитку вільної, життєлюбної талановитої особистості, збагаченої знаннями про людину і природу, готової до творчої діяльності і моральної поведінки.

Сьогодні Кам`янська ЗОШ і-ІІІ ступенів має нове приміщення, збудоване 31 грудня 1994 року і розраховане на 740 учнів. За цей час зі стін навчального закладу випущено близько 1200 учнів. Закінчили навчання із золотими та срібними медалями 48 юнаків та дівчат. Щороку стають студентами ВУЗів від 40% (2001 р.) до 78% (2009 р.) випускників.

Сучасна педагогіка неможлива без встановлення нових, партнерських відносин між учителями та учнями, шкільним самоврядуванням і активної діяльності піклувальних рад.